Editörlük - Redaktörlük

Editörlük

Yazmak, bugünden yarına, ötelere, uzaklara mesaj bırakmaktır. Her insanın da kendisinden başkalarına bırakacağı mesajları vardır. RumeliYA Publishing & Publishing de bu mesajları bırakmada yazarlara, yazar adaylarına editörlük hizmetiyle yardımcı olmaktadır.

Editörlük hizmeti, kişilere ve kurumlara ayrım yapmadan verilmektedir. Bu hizmet, yazılacakların bir disiplin içinde metne dönüştürülmesini amaçlamaktadır. Yazma bilgisini yazma meraklılarının hizmetine sunmaktır.

Bu hizmet kapsamında popüler ve akademik editörlük sunulmaktadır. Editörlük kapsamına alınan esere atanan editörler, eserin bağlamına uygun üslubun belirlenmesinden içerik ve anlam çerçevesinde, boyutundan düzenine kadar her noktasıyla ilgilenmektdir.

Editörlük hizmeti almak istediğiniz eseri kitap metni gönder kısmından yükleyebilirsiniz.


Redaktörlük


Eserlerin okuyucuyla buluşmadan önce imla, noktalama, anlam, yazı türü kuralları ve üslup bakımından gözden geçirilmesi gerekmektedir. Redaktörlerin işi de yazarın okuyucuya anlatmak istediğini en doğru biçimde sunabilmesine yardımcı olmaktır.
 
RumeliYA Yayıncılık & Publishing yazarlara, dergilere, yayınevlerine ve metin üreten her kuruma hem popüler hem de akademik düzeyde tecrübeli redaktörler eliyle redaksiyon hizmeti sunmaktadır. Redaksiyon hizmeti Türkçe metinler için verilmektedir.
  
Redaksiyon hizmeti kişi ve kurumlara özeldir, başka kişi ve kurumlarla paylaşılmaz. Tam memnuniyet odaklı hizmet verilir. Metnin uzunluğuna göre uygun zamanda teslim edilir. Metnin kalitesi ve şartlara uygunluğu garanti edilir.
 
Redaksiyon hizmeti almak istediğiniz eseri kitap metni gönder  kısmından yükleyebilirsiniz.

1. Akademik Redaksiyon

Araştırma çalışmalarının sağlam bir metin olarak ortaya çıkması doğru bir dil kullanım bilgisi ile mümkündür. Makalelerin, kitapların, raporların yazılı anlatım kurallarına uygunluğu için akademik redaksiyon işlemine tabi tutulması bir gerekliliktir.

Akademik redaksiyonda noktalama, imla, anlam, cümle, üslup, kaynak kullanımı, makale yazım kuralları, tablo ve resimlerin biçimi, atıf düzeni kontrol edilir. Aranan şartlara uygun hale getirilir. Sonuçta metin anlaşılır, kurallara uygun ve kolay okunur hale getirilir.

2. Kişisel Metin Redaksiyonu

Metin yazarları eserlerini ikinci ve üçüncü gözlere göstermelidir. Eserlerin anlatım kurallarına uygunluğu hem yazarlarına hem eserlerine itibarı artırır, okuyucuya güven verir. Roman, hikaye, hatıra, gezi gibi çalışmaların redaksiyon işlemleri RumeliYA Yayıncılık & Publishing tarafından en doğru biçimde yapılır.

3. Kurumsal Metin Redaksiyonu

Her kurum iç ve dış işlemleri için hazır metinler kullanır, yeni metinler oluşturur. Bu metinlerin sağlamlığı kurumun itibarını artırır. Kurumların metinleri, internet siteleri, formları, sözleşmeleri vs kurumsal metin redaksiyonundan geçirilir. Bu işlem kuruma özeldir ve paylaşılmaz.

 
Bu içerik 26.12.2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 955 kez okundu.