Yazar ve Metin Danışmanlığı

Metin yazmak, bir bakıma bir inşa faaliyetidir. Her inşaatın bir mühendisi olduğu gibi metnin de mühendisleri muhakkak vardır. İşiniz metin yazmak, düzenlemek değilse ve bir metin yazmaya ihtiyacınız varsa ya da yazdığınız metni metne aşina bir göze göstermek isterseniz tam yerindesiniz.

Peki metin danışmanlığı adı altında hangi hizmetleri sunuyoruz?

1. Akademik metin danışmanlığı (Tezler, bilimsel kitaplar, makaleler...)
Akademik metinlerin dili resmidir, soğuktur. Bu tür metinler arasında lisans, yüksek lisans ve doktora tezleri; bilimsel kitaplar ve makaleler gelir. Başlıktan öze, anahtar kelimelerden ara başlıklara, sonuçtan kaynakçaya kadar her bölümü ayrı özen ve teknik bilgi ister. Yıllardır edinilen tecrübeyle akademik metin danışmanlığınızı en iyi biçimde yaparız.

2. Senaryo metni danışmanlığı (Diziler, sinemalar, tiyatrolar...)
Senaryo denince akla diziler, sinema filmleri ve tiyatrolar gelir. Bu tür metinler sosyal hayatı, hayatta yer alan diyalogları, kişilerin niteliklerine göre oluşturulan replikleri, metnin bir noktadan başka bir noktaya gidişi hep öze ister. Böyle metin türlerine hakimiyeti gerektirir. Repliklerdeki zaman ve mekan unsuruna dikkat edilmelidir. Yapımcılara yönelik sunulan bu hizmet eserlerin daha sağlam kurulmasına yardımcı olmaktadır.

3. Roman ve hikaye metni danışmanlığı
Ana, zamana ve mekana karşı direniştir yazmak. Roman ve hikaye de zamana ve mekana direnmenin, onlara rağmen kalmanın bir yoludur. Yazdığınız roman ve hikayelerin sağlam bir metin olarak sizden sonraki zamanlara ve sizden öteki zamanlara kalması için bir danışman eşliğinde veya desteğiyle yazmanız her zaman için faydalı olacaktır.

4. Reklam metni danışmanlığı
Reklam metinleri ilginç olmak zorunda. Göreni çekmeli, okuyanı yürütmeli. İşte reklam metni danışmanlığı konusunda sizlere hem çekici hem de sunduğunuz ürüne yürütücü ifadeleri bulalım. Hem firmanız hem ürününüz tanınsın. Varlık aleminde siz de ürününüz de yer bulsun.

5. Dergi danışmanlığı (Okul dergisi, kurum dergisi, popüler ve akademik dergiler...)
Yayın dünyası dijitalleşmeyi çok hızlı gerçekleştiriyor. Her metin dijital platformda daha hızlı yayılıyor, tanınıp biliniyor. Dergicilik de -okul, kurum,popuüler, akademik fark etmiyor- dijital çağın bir parçası olduğunu gösterdi. İster basılı ister çevrimiçi olsun, her tür derginin metin ve grafik danışmanlığını yılların kazandırdığı tecrübeyle sunalım.

6. Kurumsal metin danışmanlığı (Sözleşmeler, kurum içi metinler, kurumlar arası metinler...)
Kurumlar, kendi içlerinde ürettikleri metinlerle veya başka kurumlarla ilişkiler sonucunda üretilen metinlerle adeta yayın merkezi niteliğinde. Ancak metin kurmak, şirket kurmak kadar hassas bilgi ve tecrübe gerektirir. Kurumlara yönelik verdiğimiz hizmet sonucunda itibarınız yerinde, mesajınız isabetli olsun. 
Bu içerik 09.10.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 1210 kez okundu.